پنجشنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۴

آخرین اخبار از گزینه نهایی استانداری خراسان رضوی/ شاملو فردا رسماً معرفی می‌شود

توسط mashadmin | شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۲

مشهد اکسپرس- تازه ترین خبرها از محافل نزدیک به وزارت کشور، حکایت از قطعی شدن استانداری عباس شاملو در خراسان رضوی دارد. در شرایطی که تا دیروز، منابع غیر رسمی از معرفی قریب الوقوع غلامحسین مظفری به عنوان استاندار خراسان رضوی خبر می‌دادند، دقایقی پیش، خبرنگار مشهد اکسپرس کسب اطلاع کرد عباس شاملو، فرمانده خراسانی دوران جنگ تحمیلی، بر صندلی مدیریت استانداری خراسان رضوی تکیه خواهد زد. بر همین اساس، در جلسه فردای هیأت دولت، این خبر رسماً اعلام می‌شود.

شاملو در حال حاضر، عضو کمیته تجارت و بازرگانی دفتر مشورتی مجمع تشخیص مصلحت نظام است و در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، رییس ستاد محسن رضایی در خراسان رضوی بود.

به نظر می‌رسد با توجه به ارتباط کاری آقای شاملو با مجمع تشخیص مصلحت نظام و تعامل نزدیک با آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایشان از چهره های مورد وثوق رئیس جمهور محسوب می‌شوند. البته با عنایت به همکاری با ستاد دکتر رضایی در انتخابات گذشته، اگر انتصاب شاملو تحقق یابد، دلیلی خواهد بود بر ادعای فراجناحی بودن دولت تدبیر و امید و توجه به معیار شایسته سالاری به جای نگاه‌های سیاسی.

گفتنی است با توجه به سوابق عباس شاملو در عرصه‌های تجارت و بازرگانی و اشراف وی بر ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اقتصادی استان، امید می‌رود چاره جویی برای گشودن گره‌های معیشتی خراسانی‌ها در اولویت قرار گیرد.

دیدگاه